Nieuwsarchief:Nieuwsbrief Flor y Fauna (14 maart 2003)
Uit Hardhoutbeleggingen Wiki
FyF Nieuwsbrieven
14 maart 2003
24 januari 2004
26 februari 2004
24 augustus 2004
31 augustus 2005
1 januari 2006
25 oktober 2006
8 mei 2007
16 april 2008
14 april 2009
Dit artikel gaat over een nieuwsbrief van Flor y Fauna van 14 maart 2003.
[bewerken] Nieuwsbrief Flor y Fauna
BURGUM, 14 maart 2003
Geachte bosbouwers,
Omdat we in afwachting waren, en nog zijn, van beter nieuws over houtverkopen, heeft een berichtje van ons extra lang op zich laten wachten. Inmiddels wordt wel mondjesmaat hout verkocht in Costa Rica maar dat zet nog geen zoden aan de dijk.
De voorraden gezaagd en gedroogd hout van de dunningen in Teakwood I t/m Teakwood V kunnen als zodanig niet worden verkocht. Eerst worden de noesten en andere gebreken er uit gezaagd en vervolgens worden de dan overgebleven korte stukken weer aan elkaar gelijmd d.m.v. een vingerlas. Deze latten worden vervolgens geschaafd en zijdelings aan elkaar gelijmd. De op deze manier ontstane panelen worden aan beide kanten geschuurd en kunnen in deze vorm op de lokale markt worden verkocht. Ze worden gebruikt als lambrisering en in de meubelindustrie. Ook kunnen de gevingerlaste latten worden gebruikt om er balken van te maken voor de bouw. De verkoop van deze producten gaat echter nog zeer traag.
Uit de opbrengst van deze lokale verkopen zijn we, beetje bij beetje, begonnen met uitbetalen van Teakwood II. Per project zullen we u t.z.t. vragen om informatie over b.v. uw bankrekeningnummer.
De onderhandelingen met OHRA om hun hectares over te nemen gaan nog steeds door. Zonder de houtstroom uit deze hectares kan de zagerij en de fabriek niet draaien omdat er te weinig kubieke meters uit de andere projecten komen.
Als de dunningen als rondhout moeten worden verkocht is alleen de eindkap geld waard terwijl de producten die we nu maken ook revenuen opbrengen van de dunningen. Zonder verwerking gaat de opbrengst dramatisch naar beneden en daarom is het voor het bedrijf en voor de eigenaren van percelen noodzaak om de OHRA hectares er bij te krijgen.
Voor het onderhoud in het veld en in de fabriek en zagerij werken in totaal ruim 180 medewerkers. De veldmedewerkers zorgen ervoor dat de dunningen worden uitgevoerd en de stammetjes naar de zagerij worden gebracht. Om vernieling van de grond en daarmee beschadiging van de wortels tegen te gaan gebruiken we geen machines om de bomen uit de plantage te slepen maar koppels ossen. Het is een oud gebruik in Costa Rica om ossen in koppels het veldwerk te laten doen. Nadat de bomen langs de kant van de weg liggen worden deze in stukken gezaagd en met de hand op karren geladen. Als over enkele jaren de stammen dikker zijn moet dit laden machinaal gebeuren. De geladen stammen worden naar de zagerij gereden en gaan op een terrein in opslag. Na selectie op dikte worden er eerst twee platte kanten aan de stammetjes gezaagd en vervolgens gaan deze ¨blocks¨ door een meerbladzaag om er plankjes van te zagen. De plankjes, van vers en dus nat hout, worden opgelat, d.w.z. in lagen met tussenruimte gelegd, en daarna in pakketten gedroogd. Na ± vier weken drogen in ovens wordt alle hout in grote hallen opgeslagen tot er bestellingen voor zijn.
Een deel van onze medewerkers woont binnen de poort in onze eigen huizen.
Deze woningen zijn allemaal bezet en de rest van de mensen wordt met bussen gebracht. De sociale impact van Flor y Fauna op de naaste omgeving is heel groot en de werkomgeving, het salaris en de vijfdaagse werkweek worden als zeer positief ervaren. Het eigen restaurant, waar de medewerkers tijdens de pauzes hun eten en drinken kunnen kopen, wordt goed bezocht en zeer gewaardeerd.
Omdat er, zoals nu ook, soms weinig nieuws is te melden zullen we voortaan alleen een nieuwsbrief in het voorjaar laten verschijnen. Zodra er echter reden is om u van nieuwtjes op de hoogte te brengen zullen we vaker, misschien wel meerdere keren per jaar, een bericht sturen.
Omdat wij zo nu en dan worden benaderd voor verkoop van contracten is het onze bedoeling een opzet te maken waarbij het mogelijk zal zijn via Flor y Fauna contracten te kopen en te verkopen. Investeerders via Sicirec hebben deze mogelijkheid al maar ook voor rechtstreekse investeerders achten wij het van belang dat er zoveel mogelijk handel in contracten is. Dit zal, zeker in de beginfase, heel beperkt zijn omdat de ervaring is dat er op dit moment niet veel vraag naar contracten is. Naarmate uitbetaling van kapopbrengsten op gang komt zal deze vraag toe kunnen nemen. Bovendien zal het afhangen van de prijzen die door aanbieders worden gevraagd. In www.sicirec.nl kunt u de waarde van uw contract zien. Het onderhouden van een handel in contracten betekent in de praktijk dat wij contracten gaan inkopen en verkopen, het betreft geen bemiddeling. Wij zullen in principe onze inkoop en verkoop zodanig op elkaar afstemmen dat er door Flor y Fauna geen of nauwelijks positie in contracten hoeft te worden ingenomen. Hoe e.e.a. in de praktijk zal werken zullen wij moeten afwachten. De handel zal zich binnen de reeds bestaande groep investeerders afspelen.
Met vriendelijke groet,
Ebe Huizinga
| Onderwerp | Flor y Fauna + |
| Publicatiedatum | 14 maart 2003 + |
| Publicist | Flor y Fauna + |

